Zrównoważony rozwój wymaga zmian w prawie oraz mentalności ludzkiej

Może sporo zrobienia, sferze

Ekologia jest w naszym kraju poważnym problemem. Zrównoważony rozwój dopiero raczkuje. Jest jeszcze wiele do zrobienia, głównie w sferze mentalności ludzkiej, a tą - jak wiadomo - najtrudniej zmienić. Ludzie przez lata PRL-u przyzwyczaili się, że nie trzeba dbać o środowisko, nie ma takiej potrzeby, tymczasem planeta, czyste powietrze, piękne widoki bez walających się śmieci są zaletami, które znikną, jeśli nie będzie się o nie dbać.

Wspiera węglu, tj

Zrównoważony rozwój wymaga też zmian w strukturze gospodarki. Dzisiaj w 98 proc. opiera się ona na węglu, tj. niemal całą energię wykorzystywaną w gospodarce produkujemy, spalając węgiel. Nie jest to dziwne, w końcu na terenie Polski występują ogromne złoża tego surowca, ale z drugiej strony spalanie węgla przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia atmosfery.

Całej emisji unii europejskiej

Jeden dymiący komin, dwa dymiące kominy czy nawet 20 dymiących kominów nie stanowią zagrożenia dla środowiska, ale w Polsce takich kominów są tysiące, a rocznie wydobywa się z nich 300 mln ton dwutlenku węgla, co odpowiada 8 proc. całej emisji Unii Europejskiej.

10 cała unia europejska (jak istotnie

Zrównoważony rozwój zależy w dużej mierze od polityki władz i przedsiębiorstw, które ją realizują. Już poczyniono pierwsze kroki w kierunku obniżenia emisji dwutlenku węgla. Za 10 lat cała Unia Europejska (i każdy kraj członkowski) ma obniżyć emisję tego gazu o 20 proc.

W 2020 r. w Polsce ma ruszyć pierwsza elektrownia jądrowa, której praca jest o tyle ekologiczna, że nie wytwarza dwutlenku węgla w produkcji energii elektrycznej.

Sculptra-oferta medycyna estetyczna Szczecin.

Zabiegi muszą zostać tworzone dość w znaczącej liczbie sytuacji i domagają się ścisłej ochrony. Jeżeli zabieg jest przeprowadzony prawidłowo- są ogromnie duże perspektywy na utrzymywanie rezultatów zabiegu przez dłuższy czas.

Dziura ozonowa

, krowy nie mówiąc teraz o sarnach, lisach czy dzikach. Ludzie, którzy od dzieciaczka wyrastają w ośrodek miejscowości, poruszają się po asfaltowych chodnikach, glebę uważają za śmierdzącą czarną masę, która brudzi.

Paintball na imprezy integracyjne - rywalizacja z pseudo bronią.

Na topie sprzęt do paintballa jest już teraz niewiarygodnie prosto łatwy do uzyskania oraz jego cena nie powoduje przeszkody. Jak wskazują relacje jednostek, które okresowo grają w paintball, to jest zabawa bezpieczna, jeżeli się przestrzega fundamentalnych standardów, przeto powinno się mieć na pewno kaski ażeby bronić głowę przed strzałami kulek z farbą.